Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme sorunu iktidarsızlık olarak da bilinmektedir. Sertleşme sorununda temel problem penise gelen damarların daralmasıdır. Damarların daralması sebebiyle penise yeteri kadar kan girememesi sonucunda ortaya çıkan bir sorundur. Sertleşme sorunu yani bir diğer adıyla iktidarsızlık cinsel ilişki için olumsuz bir durumdur. Cinsel ilişkinin başlaması ve devam ettirilebilmesi için gerekli sertleşmenin oluşabilmesi gerekir.

 Sertleşme sorununun ortaya çıkması damarların daralması sebebiyledir. Damarların daralması çeşitli sebeplere dayanır. Bunlardan en yaygın olanı kalp koroner arter hastalığıdır. Bu hastalık damar sertliğine sebep olabilir ve penis damarları da dahil vücuttaki bütün damarları etkileyebilmektedir.

 Sertleşme sorunu tedavisi

 Sertleşme problemi tedavisinde son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile beraber birçok tedavi yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu konuda öncü olan ve işinin ehli olan Andromed sıkça tercih edilen bir adrestir. Andromed; üroloji alanlarında yenilikçi ve profesyonel anlayışıyla çözüm odaklı bir firmadır. Sertleşme sorununda da birçok çözüm yolu sunmaktadır. Bunlardan bazıları:

Ağız yoluyla ilaç tedavisi

Penis için enjeksiyon

Vakum aleti

Penis protezi

Bu dört tedavi yöntemi ana tedavi yöntemleri olarak bilinmektedir. Bunlar dışında bazı tedavi yöntemleri de vardır. Şok dalga tedavisi de sertleşme sorunu yaşayanların başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi penis protezi tedavisinden önce başvurulan son yöntemlerden biridir. Sertleşme probleminin tedavisinde tam olarak standart bir çözüm yolu olarak sayılmadığı bilinmektedir. Bununla birlikte bazı hastalarda olumlu sonuç verdiği görülür.

 Sertleşme probleminin çözümünde uygulanan topikal tedavi yöntemleri de vardır. Bunlar vücutta belirli bölgelere uygulanan tedavi amaçlı ilaçlardır. Bu tedavi yöntemlerinden birinin idrar yoluna ilaç uygulaması olduğu bilinir. Bu tedavi yöntemi penise direkt olarak uygulanan bir ilaçla tedavidir. Cinsel ilişkiden 10 dakika önce uygulanan bu yöntem peniste yeterli sertleşmeyi sağlar.

 Sertleşme sorununa kesin çözüm: Penis protezi

 Sertleşme sorunu için geçici birçok çözüm vardır. Fakat bu geçici çözümler bazı hastalarda yanıt vermeyebilir ve sorunu çözmeyebilir. Her cinsel ilişki öncesi sertleşme sorununu çözmek için uygulanan geçici ilaç tedavilerinin varlığı da bazen çözüm olabilir. Fakat bu yöntemin sürekli tekrar edilmesinin psikolojik yansımaları ilişkiye zarar verebilir. Bu sebeplerden dolayı hastalar sertleşme sorununa kesin çözüm olarak penis protezine karar verebilmektedir.

 Penis Protezi

 Bu tedavi yöntemi cerrahi bir operasyonla gerçekleştirilmelidir. Penis içerisine iki adet silindir biçimindeki silikonun yerleştirilmesi ile operasyon gerçekleştirilir. Penis protezi yöntemi normal penis faaliyetlerinin hiçbirine engel olmaz. Üreme, boşalma, orgazm, idrar yapımı faaliyetlerinde herhangi bir aksama veya problem meydana getirmez. Penis protezi hem yaptıranlar hem de partnerleri için sağlıklı ve zevkli bir cinsel hayat anlamına gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir