Apple, iPhone 12 Modellerini Birkaç Gün İçinde Duyurabilir

Apple, genellikle yeni iPhone modellerin Eylül ayının ilk haftalarında piyasaya sürüyor. Ancak şirket büyük olasılıkla COVID-19 salgınının neden olduğu aksaklıklar nedeniyle bu yılki programının gerisinden geliyor. Apple, bu yıl piyasaya sürülecek olan yeni iPhone 12 modellerini birkaç hafta sonra satışa sunacağını doğruladı. Şimdi ise Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre şirket yeni modellerini bu hafta içinde düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtabilir.

Daha önceden ünlü teknoloji uzmanı Jon Prosser tarafından Apple’ın 8 Eylül tarihinde bir basın açıklaması planladığı bildirilmişti. Bundan önce ise Apple’ın 7 Eylül haftasından yeni bir iPad ve Apple Watch modellerini piyasaya süreceği hakkında söylentiler ortaya çıkmıştı. Ancak Mark Gurman’ın yeni raporu, Apple’ın herhangi bir donanım ürününü duyurmayacağını, bunun yerine sadece lansman tarihini basın bülteniyle açıklayacağını iddia ediyor. Emin olmak için birkaç saat daha beklememiz gerekecek.

Apple, iPhone 12 Modellerini 22 Eylül’de Tanıtabilir

Apple, daha önceki etkinlikleri de göz önünde bulundurduğumuz zaman davetiyeleri aylar öncesinden göndermiyor. Şirket genel olarak davetiyeleri gönderdikten yaklaşık iki hafta sonra lansman etkinliklerini düzenliyor. Bu nedenle eğer Apple, 8 Eylül’de bir davet gönderirse muhtemelen 22 Eylül tarihinde iPhone 12 modelleri için bir tanıtım etkinliği görebiliriz.

Şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri bir iki hafta içerisinde duyurulacak olsa bile bu modellerin satış tarihinin biraz geç olacağını söyleyebiliriz. iPhone 12 serisindeki modellerin Ekim ayı ortalarında ön sipariş verilebileceği belirtiliyor. Bununla birlikte temel sevkiyatların ise bu tarihten bir hafta sonra başlayacağı bildiriliyor.

Ancak daha önceki haberlere göre Apple, tüm modelleri aynı anda satışa sunmayacak. Raporlara göre iPhone 12 modeli Ekim ayında satın alınabilecekken, iPhone 12 Pro da dahil olmak üzere serideki diğer modeller Kasım ayında satışa sunulacak. Tanıtım etkinliğinde dört yeni iPhone 12 modelinin yanı sıra Watch Series 6, yeni bir iPad, yeni Apple TV, daha küçük HomePod ve kulak üstü kulaklıklar da dahil olmak üzere birkaç ürününün daha duyurulması bekleniyor.

“Apple, iPhone 12 Modellerini Birkaç Gün İçinde Duyurabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir