Samsung, 2021 Yılında 300 Milyon Adet Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor

ETNEws’in haberine göre Samsung, 2021 yılında akıllı telefon sevkiyatlarını 300 milyon adet düzeyine çıkarmayı hedefliyor. Şirket, sıkı rakibi Huawei’nin ABD tarafından katı düzenlemelerle karşı karşıya olduğu ve genel akıllı telefon pazarı düştüğü için üretimlerini ve dolayısıyla satışlarını arttırmayı planlamaktadır. Hedeflenen bu satış sayısı gerçekten oldukça yüksek düzeyde.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürdüğü Galaxy S20 serisi, şirketin umduğu gibi bir satış gerçekleştiremedi. Tüm ülkeleri etkisi altına alan koronavirüs salgını, bu yılın ilk yarısında işleri daha da kötüleştirdi. Samsung, yılın başında satış konusunda durgunluk yaşadı ve görünüşe göre bu yılın ikinci yarısında bu düşen satışları geri toparlamak istiyor.

Akıllı telefon sektörünün içinden birisine göre Samsung, akıllı telefon sevkiyatlarını yaklaşık 300 milyon adede çıkarmak için bir plan geliştirmeyi planlıyor. 2020 yılında ise şirketin toplamda 260 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmesi bekleniyor. Bundan dolayı 2021’de bu yıla göre yüzde 15’lik bir artış beklenmektedir.

Başka bir deyişle Samsung, açıkça Huawei’nin ABD kısıtlamaları nedeniyle kaybetmek üzere olduğu pazar payının bir kısmını ele geçirmeye çalışıyor. Kaynak bu konuyla ilgili olarak, “Samsung Electronics, ABD’nin yaptırımları nedeniyle Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatlarının bu yıla göre yüzde 70 oranında azalmasını bekliyor.” ifadelerini kullanmaktadır.

Diğer raporlar, 2020 yılındaki durgun performansına rağmen Samsung’un bu yıl küresel akıllı telefon pazarındaki liderliğini sürdürmesinin beklendiğini ortaya koydu. Şirket, 2020’de hala yüzde 21 seviyesinde güçlü bir pazar payına sahip olmaya devam edecek. Samsung’dan sonra ise en çok pazar payına sahip olan ikinci şirket Apple olurken, üçüncü şirket ise Huawei olarak gelmektedir.

“Samsung, 2021 Yılında 300 Milyon Adet Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir