OnePlus Nord, İyileştirmeyle Dolu OxygenOS 10.5.5 Güncellemesini Alıyor

OnePlus Nord piyasada yeni bir telefon. Fakat çoğunlukla hata düzeltmeleri içeren bir dizi OxygenOS güncellemesi aldı. Şimdi, sistem, kamera, şarj hızı ve diğer temel bileşenler için düzeltmelerle birlikte başka bir OxygenOS güncellemesi Nord’a geliyor.

OxygenOS 10.5.5, Hindistan’da 10.5.5.AC01DA, Avrupa’da 10.5.5.AC01BA ve diğer bölgelerde 10.5.5.AC01AA yapı numarasıyla şimdi OnePlus Nord’da kullanıma sunuluyor. Değişiklik günlüğü herhangi bir yeni özellik veya güvenlik yaması içermiyor, ancak işletim sistemi, kamera ve şarj hızında bazı önemli düzeltmeler var.

Sistem

  • Medya ses düzeyi ayarlama arayüzüyle ilgili donma sorunu düzeltildi
  • Serbest form etkinleştirildiğinde sistem yeniden başlatma sorunu düzeltildi
  • OnePlus Notes’un her zaman arka planda çalışmasıyla ilgili sorun düzeltildi

Kamera

  • Ön kamera ile iç mekanda ve çeşitli ayarlar altında çekim yaparken fotoğraf netliği iyileştirildi
  • Makro modu ile fotoğraf netliği geliştirildi

Güç

  • Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için gelişmiş şarj hızı

Güncelleme yavaş yavaş Hindistan ve diğer bölgelerdeki OnePlus Nord sahiplerine dağıtılıyor. OnePlus, Avrupa için bir OTA’nın “yakında geleceğini” söylüyor. Şirketin web sitesi henüz güncelleme için doğrudan bir indirme sunmamakta. Ancak güncellemeyi daha hızlı almak için üçüncü taraf Oxygen Updater uygulamasını kullanabilirsiniz.

OnePlus Nord Hakkında

OnePlus’ın yeni orta sınıf modeli ön tarafta ikili kamera kurulumuna sahip bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Tam ekran deneyimini iyi bir şekilde sunabilen bu ekranın tüm çerçevelerinin oldukça ince olduğunu söyleyebiliriz. Arka bölüme baktığımız zaman ise dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu ve hemen yanına yer alan LED flaş dikkatimizi çekiyor.

Akıllı telefon, 90Hz yenileme hızına sahip, 6,44 inç boyutunda ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde Fluid AMOLED ekran ile birlikte geliyor. %86,7 seviyesinde ekran/gövde oranına sahip olan bu cihazın ekranı piksel yoğunluğunda ise 408ppi değeri sunmaktadır. Bununla birlikte akıllı telefonun ekranının Corning Gorilla Glass 5 teknolojisiyle korunduğunu da belirtelim. Ayrıca ekranın içine gömülü olarak sunulan bir optik parmak izi okuyucu OnePlus’ın yeni modelinde yer alıyor.

OnePlus Nord hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz bu haberimizi okuyabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir