Çamaşır Makinesinde E17 Hatası Neden Alınır? Makinede E17 Hatası Nasıl Gider?

Çamaşır makinelerinin su giriş ve tahliye sistemiyle ilişkili en yaygın görülen hata kodlarından birisi de E17 hata kodudur. Çamaşır makinesindeki E17 hata kodu temel olarak makinenizin su alamamasıyla ilişkili bir problemdir. Yani çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında E17 hata kodunun yanıp, söndüğünü görüyorsanız, makineniz sağlıklı bir şekilde yıkama programına uygun seviyede su alımı yapamıyordur. Böyle bir durumda makinenizde duracak ve programı ilerlemeyecektir. Kurtköy Bosch Servisi merkezimiz tarafından aldığınız E17 hata kodu için süratli ve kaliteli çözüm müdahaleleri gerçekleştirilmektedir.

Çamaşır Makinesinde E17 Hata Kodu Neden Alınır?

Çamaşır makinelerinde E17 hata kodunun görülmesi, en yaygın görülen sorunlardan birisidir. E17 hata kodu temel olarak çamaşır makinenizin kazan içerisine, seçtiğiniz yıkama programına göre uygun miktarda su temini gerçekleştirememesinden kaynaklı olarak çıkmaktadır. Çamaşır makinenizde E17 hata kodunu aldığınızda bireysel olarak Pendik Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunmanıza gerek olmadan da çözüm sağlayabilirsiniz.

Çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında yanıp sönen E17 hata kodunun temel nedenleri arasında presotat arızası, doldurma vanası kırılması, elektronik kart arızası, bağlantı kablosu arızaları, su besleme kabı sorunları bulunmaktadır. Bu tip teknik problemler için profesyonel uzmanlar tarafından müdahale edilmelidir.

Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinenizin suyu iyi bir şekilde alamadığını gösteren E17 hata kodu için su bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Makinenin bağlı olduğu muslukta su akışı olup, olmadığını ve basınç seviyesinin uygun düzeyde olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca makinenizin su giriş hortumu ve filtresinde kum, çakıl gibi yabancı cisimlerden kaynaklı tıkanıklık olup, olmadığını kontrol etmelisiniz.

Çamaşır makinenizde bu sorunlar söz konusu değil ise teknik bir parça arızalanmıştır ve bu yüzden E17 hata kodunu alıyorsunuz. Bu durumda Kartal Bosch Servisi merkezimizi arayarak, çamaşır makinenize profesyoneller tarafından müdahale edilmesini sağlayabilirsiniz. Servisimiz tarafından çamaşır makinesi E17 hatasında presostat, doldurma vanası ve elektronik kart arızaları değerlendirilir. Presostat ve doldurma vanası arızalandıysa yenisi değiştirilir. Elektronik kartta ise ekonomik çözüm için öncelikle kaliteli bir onarım müdahalesi uygulanır. Ayrıca makinenizin bağlantı kablolarında herhangi bir sorun olup, olmadığı da kontrol edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir