8. Kattan Aşağı Düşen Redmi Note 8 Modeli Hala İyi Bir Şekilde Çalışıyor

Yakın zamanda meydana gelen bir olay Redmi modellerinin ne kadar sağlam olduğunu ortaya koydu. Bir Redmi Note 8 modeli sahibi, akıllı telefonunu yanlışlıkla 8 katlı apartmanın en üst katından aşağı düşürdü. Zemine düşen telefon sonrasında ise yakındaki havuza fırladı. Şaşırtıcı bir şekilde ekranı paramparça olan ve kamera modülüne su kaçan akıllı telefon, tüm bunlara rağmen dokunmatik özelliği bozulmadan ve iç donanımına zarar gelmeden sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Xiaomi Redmi Note 8 serisi, geçtiğimiz sene piyasaya sürüldü. Bu seri, Mayıs 2020 itibariyle 30 milyon adetten fazla satarak şirketin en çok satan akıllı telefon serilerinden biri oldu. Müşterilerin Redmi Note 8’i Redmi Note 7’ye kıyasla daha önemli bir yükseltme olarak görmelerinin nedeni hem güçlü bir kamera hem de güçlü bir donanıma sahip olmasıydı. Bu durum, yakın zamanda meydana gelen 8. kattan düşme olayıyla da bir nevi onaylanmış oldu.

Sekizinci Kattan Düşen Redmi Note 8 Modeli, Kavisli Ekrana Dönüştü

Apartmanın sekizinci katından düşen akıllı telefonun gövdesi doğal olarak yamuldu. Yeni haline baktığımız zaman kavisli ekran tasarımını andıran bir yapının oluştuğunu görüyoruz. Xiaomi’nini kurucusu ve aynı zamanda başkanı da olan Lei Jun, bu olaydan sonra Redmi Note 8 modelinin kalitesini öven bir gönderi paylaştı.

Redmi Note 8, Ağustos 2019’da piyasaya sürüldü. Akıllı telefon sahip olduğu fiyat etiketi ile güzel satış sayılarına ulaştı. Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri de arka kısmın sol üst köşesine dikey olarak konumlandırılmış olan dörtlü kamera kurulumudur. 6,3 inç boyutunda su damlası çentikli ekrana sahip olan model, 6GB’a kadar bellek seçeneklerine sahipti.

Xiaomi’nin geçen seneki orta sınıf Redmi Note 8 modeli, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 665 yonga setinden alıyor. Cihazda 4.000mAh kapasiteli batarya bulunurken kısa sürede şarj imkanı tanıyan 18W hızlı şarj özelliği de bu modelde sunuluyordu. Kısacası donanım ve kamera bakımından kullanıcıları üzmeyen bu model, görünen o ki sağlamlık konusunda da bir hayli başarılı.

“Kattan Aşağı Düşen Redmi Note 8 Modeli Hala İyi Bir Şekilde Çalışıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir