Togg, 2024’te Avrupa pazarına girecek

          Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, 2024'te Avrupa pazarına girmeyi düşündüklerini söyledi.          
Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un ekosistem çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, markanın geleceğiyle ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu.

“2024’te Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz”

AA’nın haberine göre, planları doğrultusunda gelecek yılın mart ayı sonunda pazar alanı tanıtımı yapacaklarını belirten Karakaş, “2024’ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık.

Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey’de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın.

Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gürcan Karakaş, iki hafta önce Berlin’de görülen ve sosyal medyada viral olan Togg aracıyla ilgili ise aracın test için Almanya’ya getirildiğini söyledi.

Üretilen araçları testlere gönderdiklerini ifade eden Karakaş, “Araçlar testlere giderken uzun bir hazırlık sürecinden geçiyor sadece dokümantasyon ve kalibrasyon değil.

Testlerden geri bildirimler gelebilir. Bazılarının tabir ettiği gibi üretip üretip bir kenara koymuyoruz.

“Park ederken yakalandık”

O nedenle elimizde gerçekten yok. O araç Alman şirketiyle yaptığımız testler için Almanya’ya gelmişti. Park ederken Twitter’a yakalandık.” dedi.

togg

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir