Osman Kavala Hayatı

Osman Kavala Türk bir yazar düşünürdür. Kendisi şuanda yurtdışında ikamet etmektedir. Kavala zaman zaman Osman Kavala kimdir yaptığı ilginç söylemleri sebebiyle Türkiye üzerinden emniyet birimleri tarafından göz altına alınmış ve sonrasında delil yetersizliği sebebiyle yeniden serbest bırakılmıştır.

Osman Kavala 2 Ekim 1957 senesinde Avrupa’da dünyaya gelmiştir. Gençlik döneminin önemli bir kısmını bu yabancı ülke üzerinden geçirmiştir. Kavala özellikle Türk insan hakları savunucu kimliğiyle medya sektörlerinde ön planda yer almıştır. Kendisi hem filantropist ve işadamıdır.

1990 yılları başından buyana pek çok sivil kuruluşlarda insan hakları konusunda desteklerini sunmuştur.Bu nedenle Osman Kavala hem ülkemizden hem de Avrupa bölgesinden dikkatleri hep üzerinde toplamıştır.

Osman Kavala Hayatı

Osman Kavala Türk kökenli olmasına rağmen kendisi Avrupa’da dünyaya gelmiş ve burada büyümüştür. Kavala bu nedenle Türkçe dilini orta düzeyde kullanmaktadır. Bunun haricinde Kavala 2002 senesinden buyana hizmete sunulan ve ticari kar gütmeyen Anadolu Kültür Kurumunun başkanı ve kurucusudur.

Fakat kendisi yurtdışında olduğundan söz konusu dernekler pek ilgilenmiyor. Kavala bu nedenle daha çok yurtdışı üzerinden insan hakları savunuculuğu yapmaktadır.Osman Kavala Türkiye’de risk altına yer alan tarihi mirasların korunmasına yönelik pek çok girişimleri olmuştur. Bu nedenle kendisine 2019 senesinde Avrupa Arkeoloji Miras Ödülü verilmiştir.

Osman Kavala Ne İş Yapıyor?

Osman Kavala şuanda İstanbul ilinde yer alan ünlü Silivri Cezaevinde cezasını çekmektedir. Kavala pek çok eğitimler almıştır. Bu nedenle birçok farklı üniversiteler üzerinden yüksek dereceler almıştır. Osman Kavala bugün itibariyle ne iş yaptığı bilinmiyor.

Fakat geçmiş dönemlerde gazetecilik alanında yer aldğı bilinmektedir. Osman Kavala aynı zamanda ülü Gezi Parkı olaylarına karıştığı iddiasıyla da İstanbul bölgesinden göz altına alınmıştır. Bu nedenle kendisi söz konusu cezaevinde verilen yasal cezası sürecinin dolmasını beklemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir