Elisa İsminin Anlamı

Elisa ismi hem Arapça hem de İbranice kökenli bir isimdir. Buna rağmen Elisa isminin anlamı bu isim Türk Dil Kurumunda da yer almaktadır. Bu bakımdan Elisa adı ülkemizde de sık olarak kullanılmaktadır. Bu isim söz konusu medeniyetlerden medeniyetimize geçmiştir. Elisa adının anlamı ise cennet kapısında bekleyen melek anlamına gelmektedir.

Bunun yanısıra bu özel isim Yüce Allahın sözü ya da yemini anlamına da gelmektedir. Özet olarak Elisa adı genel itibariyle güzellikleri kapsamaktadır. Bu nedenle bu isim ülkemiz genelinden daha çok kız çocuklarına verilmektedir.

Elisa İsmi Tercih Edilmesinin Nedenleri

2024 yılında dahi Elisa isminin anlamı ve bu ismin ciddi anlamda tercih edilmesinin pek çok nedenleri söz konusudur. Elisa adı cennetle bütünleşmektedir. Bu nedenle de bu özel ad anne ve babalar tarafından yeni dünyaya gelmiş kız bebeklerine verilmektedir. Elisa adı aynı zamanda huzur verici bir havaya da sahiptir.

Bu nedenle bu isim başta Arap ülkelerinden olmak üzere birçok farklı medeniyetler tarafından da tercih edilmektedir. İsim Allahın sözü anlamını da taşıması sebebiyle kulağa çok daha hoş gelmektedir. Bu bakımdan Elisa kız adı özellikle son 10 yıldan buyana Türkiye genelinden tercih ve tavsiye edilmektedir.

Elisa İsmi Kur-anda Geçiyor Mu?

Arapça ve İbranice kökenli bir isim olan Elisa isminin anlamı bu özel isim Kuran-ı Kerim içerisinde yer almamaktadır. Elisa adı doğrudan insan adı olduğundan kutsal kitap içerisinden geçmesi söz konusu değildir. Ancak isim dini bir anlam arz etmesi sebebiyle yoğun olarak beğeni almaktadır. Elisa bu bakımdan ayrıca Hazreti Zekeriya peygamberin eşinin de ismidir. Dolaysıyla Elisa ismi İslam tarihinde de fark edilir düzeyde büyük bir önem arz etmektedir.

Kız Çocuğumuza Elisa İsmi Verebilir Miyiz?

Evet tercihiniz doğrultusunda yeni doğan bir kız bebeğinize Elisa isminin anlamı bu ismi verebilirsiniz. Elisa ismi kız çocuklarına en çok yakışan isimler arasında yer almaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir